Praktyczny przewodnik stosowania leków iniekcyjnych

2012-11-15 00:00

Niewłaściwe stosowanie leków do iniekcji jest nadal problemem, z którym borykają się specjaliści opieki zdrowotnej nie tylko w krajach UE, ale także w innych krajach - czytamy na stronie Centrum Informacji o Leku.

Jak wskazują dane pochodzące z raportów bezpieczeństwa Brytyjskiej Agencji ds. Leków, najczęściej występującymi problemami są: niewłaściwa informacja dotycząca przygotowywania i podawania leków iniekcyjnych w szpitalach, brak wystarczającej wiedzy ze strony specjalistów opieki zdrowotnej nt. właściwego przepisywania i szybkości podawania tych leków, braki w ciągłości dostaw prowadzące do pominięcia lub zbyt późnego podania kolejnej dawki leku, a także nieczytelne oznakowanie tych leków i niezgodności jakie mogą wystąpić po zmieszaniu jednego leku z drugim.

Dlatego też z dużym zainteresowaniem przyjęliśmy informację, która mówi, że w Wielkiej Brytanii ukazał się praktyczny przewodnik nt. zmniejszenia ryzyka stosowania leków do iniekcji. Publikacja ta sygnowana przez farmaceutów szpitalnych, lekarzy klinicystów oraz specjalistów ds. informacji o lekach jest wg nas warta polecenia ze względu na bardzo dobre praktyczne przedstawienie tematu.

Do pobrania: "Therapeutics"Źródło: leki-informacje.pl

nasi partnerzy: